Země: Francie
Délka: 8 dní
Doprava: autokarem
Ubytování: chata
Stravování: vlastní

Beaujolais na kole

Na kole krajem vinic a lesů

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Program zájezdu

1. den: Odjezd v 6.00 hod. z Prahy. Přejezd přes Německo, ubytování v Camping du Lac des Sapins (Cublize).
2. den: La Boucle des Sapins (jedlový okruh) Etapa bez autobusu projíždí údolími říčky Le Reins a L´Azergues. Budeme projíždět městečky Meaux-la-Montagne, Grandris, Chamelet a Saint-Just-d´Avray. Na trase budeme odměněni pěknými výhledy. Celá trasa měří 59 km, ale lze ji zkrátit v Saint-Just-d´Avray o 22 km.
3. den: Beaujolais a jeho památky Autobusem do Beaujeu, v malebném městečku začíná cyklotrasa Voie Verte, která vede až do Belleville. My jí opustíme už v Cercié a trasou zdobenou hrady, kláštery a malebnými vesničkami pojedeme přes Charentay a St-Étienne-des-Oullière do Veaux-en-Beaujolais. Tato vesnička byla předlohou pro známé Zvonokosy. Tady skončí po 25 km krátká trasa a naloží se do autobusu. Dlouhá trasa dojede dalších 25 km do kempu.
4. den: Villefranche-sur-Saône Autobusem do St-Cyr-le-Châtoux, kde sedneme na kola a pojedeme lesy a vinicemi přes Le Perréon, Veaux-en-Beaujolais, Salles-Arbuissonnas-en-Beaujolais, Blacé a Saint-Julien do Villefranche-sur-Saône. Tady končí po 30 km krátká trasa a nasedne do autobusu. Dlouhá dojede dalších 33 km až do kempu.
5. den: Vinicemi Beaujolais Autobusem odjedeme do Cercié, kde sedneme na kola a podjedeme přes Régnié-Durette, Villié-Morgon, Chiroubles a Fleurie do Corcelles-en-Beaujolais, kde se do autobusu naloží ti více znavení (budou mít za sebou 35 km). Ostatní dokončí na kolech okruh až do Cercié (41 km). Na cestě vás zdrží kromě vína i mnohé kostelíčky a hrady.
6. den: La Vallée du Soanan (údolí řeky Soanan) Autobusem odjedeme do městečka Tarare. Na kolech pojedeme trasou, která nám odhalí bohatost krajiny Beaujolais. Lesy se střídají s vinicemi a vinařskými vesničkami. Přes Dareizé, Saint-Vérand a Ternand vyjedeme na Col du Pilon (726 m) a odtud sjedeme do kempu. Etapa měří 49 km.
7. den: La Vallée de la Trambouze (údolí řeky Trambouze) Poslední etapa bez autobusu nás zavede na pěkné vyhlídky masivu Beaujolais. Pojedeme přes La Chapelle-de-Mardore, Thizy (nenechte si zde ujít ekomuzeum Beaujolais), Cours-la-Ville, La Gresle, Bourg-de-Thizy a Saint-Jean-la-Bussière. Trasa měří 65 km, ale lze ji na několika místech zkrátit (například hned v Thizy na pouhých 28 km).
8. den: Odjezd od Lac des Sapins, zastávka na nákup, přejezd Německem. Příjezd v nočních hodinách.

Ubytování: chata

ve 4 lůžkových chatičkách s kuchyňkou, WC a koupelnou.
Camping du Lac des Sapins, Cublize

Stravování: vlastní

Doprava: autokarem

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem s přívěsem na kola
  • ubytování v chatkách s vybavenou kuchyní, koupelnou a WC po 4 osobách
  • mechaniky
  • průvodce
  • barevné mapy
  • pojištění CK proti úpadku
© 2019 CK Alpin Tour. Všechna práva vyhrazena. [
]
Stránky využívají systém pro cestovní kanceláře Open Travel Network
TOPlist