Země: Rakousko
Délka: 8 dní
Doprava: autokarem
Ubytování:
Stravování: polopenze

Štýrsko na kole

Cyklistický zájezd malebnou krajinou Štýrska, které vyniká překrásnou přírodou, proto se mu říká Zelené srdce Rakouska", nejoblíbenější prázdninový region Rakušanů, může se právem pyšnit neobvyklou rozmanitostí krajiny.
Na tento zájezd máme poslední 3 místa.

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Program zájezdu

1. den: odjezd autobusem do Rakouska, příjezd na ubytování v Murau v odpoledních hodinách, večeře
2. den: autobusem do Muhr ( Vysoké Taury) , odtud na kole podél řeky Mur po cyklostezce R2 do Murau. Kdo by chtěl, může ještě vyjet k jezeru , které je cestou do Hintermuhru a podívat se k prameni Muhru, který je v nadmořské výšce 1898 m. Pojedeme přes St. Michael im Lungau - Tamsweg - St. Georgen ob Murau – do Murau, kde máme náš hotel. Celá trasa vede nejdříve horskou oblastí téměř s kopce, budeme míjet svěže zelené horské pastviny, lesy, louky, v Tamsweg se zastavíme, a prohlédneme si historické náměstí, krásné kostele a muzea. V cíli v středověkém městě Murau, najdeme fantastickou gastronomií a Pivovarské muzeum, které nabízí pohled do 500leté tradice pivovarnictví. Vzdálenost 66,7 km, čas 5 hod)
3. den: autobusem do horského střediska Lachtal, kola vyložíme u lanovky , podíváme se na sjezdovky a potom nasedneme na kola a pojedeme z kopce z výšky 1575 m do Oberwolz ( 830 m) , Niederwolz ( 748 m) a po druhé straně Muru po cyklostezce přes Frojach do Murau ( 43 km).
4. den: etapa vede přímo od našeho ubytování podél Muru a podél úzkokolejné železnice a lesů, luk, hradů a zřícenin. V Frauenburg Vás uvítají legendární ruiny, v Sauerbrunn se nachází nejstarší minerální pramen ve Štýrsku. V Judenburgu je nejvyšší městská věž v Rakousku, a najdete tu jedno z nejmodernějších planetárium v Evropě. Zde na nádraží nás bude čekat autobus ( 51 km)
5. den: autobusem cca 120 km do Mixnitz. Odtud pěšky ke vstupu do kaňonu ( vstupné 3,5 EUR) . Skalnatým kaňonem vystoupáme po lávkách, žebřících a můstcích, které vedou podél tůní a kaskádových vodopádů. Medvědí soutěska - pěší výlet. Délka soutěsky je 1 300 metrů, ale od autobusu je to cca 3 km. Celý výstup trvá cca 3 hodiny. Na konci první části výšlapů se můžete občerstvit v hospůdce Guter Hirte a posilnit se na druhou část cesty. V druhé půlce máme na výběr ze dvou tras. Obtížnější trasa vede přes vrchol Hochlantsch. Nebo můžeme pokračovat dále podél potoka přes louky bez výraznějšího převýšení nenáročnou stezkou. Obě cesty končí u jezera Teichalmsee, kde bude přistaven autobus. Přímo vedle jezera se nachází vstup do rašeliniště. Z rozhledny se můžete kochat krásným výhledem na okolí. V hospůdce u jezera se můžeme občerstvit nebo se vykoupat v krásném jezeře.
6. den: autobusemdo St. Lambrecht, prohlídka kláštera a po vedlejších silničkách do Metnitz,krásného městečka ( (851 m) a odtud na kole po cyklistické stezce R7E ve výšce kolem 1100 m po Woblinger Lanestrasse na hranici Štýrska a Korutan, dále podél potoka Auenbach do Murau. Trasa 55 km.
7. den: na kole vyjedeme od hotelu po cyklostezce do Katsch a odbočíme doleva po vedlejší silničce a cyklostezce Katchtajradweg R 55 přes St. Peter – Baierdorf- Schroder- Kraukardorf a zpět do Murau podél potoka Rantenbach přes Seebach- Ranten – Murau ( 53 km)- Trasa lze zkrátit ze Schroderu (43 km) nebo i prodloužit přes Klausen ( 68 km) .

Ubytování

ubytování ve dvou až třílůžkových pokojích s příslušenstvím

Stravování: polopenze

výborná polopenze, snídaně - švédský stůl, večeře servírovaná

Doprava: autokarem

© 2020 CK Alpin Tour. Všechna práva vyhrazena. [
]
Stránky využívají systém pro cestovní kanceláře Open Travel Network
TOPlist