Země: USA
Délka: 19 dní
Doprava:
Ubytování:
Stravování:

Aljaška a Kanada

pohodový zájezd do nejhezčích míst Aljašky a Kanady,

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do Anchorage, ubytování v motelu, nákup jída na cestu, vypůjčení aut, prohlídka města
2. den: odjezd na poloostrov Kenai podél zálivu Turnagain Arm do údolí Chugach Mountains, možnost návštěvy zlatokopecké vesničky a Wildlife Conservation Center kde můžeme pozorovat zvířata ve volném výběhu, vyzkoušíte si také rýžování zlata ve zlatonosné řece nebo rafting na Six mile creek ( 120 USD), který je velkým zážitkem. Nocleh u Hope.
3. den: pokračování cesty půvabnou krajinou přes Moosse Pass , do Sewardu městečka s bohatou rybářskou historií,, kde se podíváme do přístavu a pojedeme lodí pozorovat velryby. Odpoledne pokračujeme do Kenai, kde budeme ubytovaní,
4. den: přejezd do NP Denali, kde se nachází nejvyšší hora Severní Ameriky Mt. McKinley. Po cestě pěší tůra k Russian River – krátký výlet a pozorování táhnoucích lososů při přeskakování do vodopádů. Nocleh poblíž NP Denali.
5. den: celodenní výlet NP Denali - odjezd autobusem přes Sable pass- oblíbené místo medvědů Grizly, Stony Hill Overlook- krásný výhled na celý masiv Mt. McKinley ( 6 194 m) , pozorování losů, vlků, sobů, občas i medvědů. Ti, kteří nechtějí autobusem , pojedou autem po Denali Highway až do Susitna Lodge, kde je možné jít krátkou pěší tůru, nebo se projet na kajaku čí kánoe. Nocleh na stejném místě.
6. den: přejezd do Fairbanks- druhé největší město Aljašky a zároveň zlatokopecké město, skanzen Alaskaland s historií zlaté horečky, nocleh v motelu
7. den: z Fairbanks po pověstné silnici Alaska Highway s mnoha krásnými výhledy do Jukonu přes Delta Junction a Tok do Dawson city- město na soutoku řek Klondike a Yukon proslulé nejdivočejší zlatou horečkou, krátký výlet na vyhlídku, možnost rýžování zlata, večerní návštěva místního šantánu. nocleh v motelu.
8. den: z Dawsonu přejezd do Whitehorse- po cestě krátký výlet k peřejím / Five Fingers / a k potoku Bonanza Creek, kde zlatá horečka začala, možnost vypůjčení kánoí a sjezd části řeky Yukon- klidná voda nebo zastávka u jezera Laberge s koupáním v teplých pramenech, zastávka u parníku SS Klondike.
9. den: odjezd do Skagway- město, které s láskou pečuje o svou historii, zde začínali zlatokopové svou cestu přes Chilkootský průsmyk. Nocleh v chatách nebo motelu
10. den: jednodenní turistický výlet nebo celodenní vyhlídkový výlet vlakem k Bennetovu jezeru a zpět. Nocleh na stejném místě.
11. den: přejezd před Whitehorse do NP Kluane, leží na jihozápadním rohu teritoria Yukon na hranicích s americkým státem Aljaška jako součást obrovské oblasti vysokých hor, ledovců a jezer. Byl zřízen roku 1972. V parku se nachází i nejvyšší hora nejen Yukonu, ale i celé Kanady - Mt. Logan s 5 959 m. Ubytování v Haines Juction. Krátký výlet po Rock Glacier Trail, která nás okolo paty ledovce zavede po 500 metrech až k vyhlídce na Dezadeash Lake..
12. den: NP Kluane- příjemná stezka vede k jezeru Kathleen Lake, další výlet od jezera Kluane Lake. Nocleh na stejném místě.
13. den: silnicí Top of the World spojující Yukon s Aljaškou do Toku, kde přespíme
14. den: Přejezd do NP Wrangell- St. Elias, který je rozlohou největší národní park ve Spojených státech amerických. Ubytování v Nabesna v centru hor.
15. den: Celodeníí trek "Skookum Volcano Trail" v NP Wrangler, nocleh na stejném místě.
16. den: přejezd do osady Valdez , prohlídka jednoho z nejhezčích přístavů v Americe. Možnost návštěvy lososích farem, možnost rybaření nebo lodního výletu do Prince William Sound k ledovci Columbia,
17. den: vyhlídkovou silnicí kolem nejdelšího údolního ledovce Matanuska , návrat zpět do Anchorage, nocleh v motelu
18. den: celý den v Anchorage, večer odevzdání aut na letišti a odlet do ČR.
19. den: Přílet do Prahy.

Ubytování

Stravování:

Doprava:

Cena zahrnuje

  • letenka do Anchorage a zpět
  • půjčení aut vč.benzínu a kompletního pojištění
  • 17 x ubytování v turistických chatách, motelech a hotelech po celou dobu pobytu
  • vstupy do NP
  • 2 hod. výlet lodí v Sewardu
  • výlet lodí po Prince William Sound
  • shuttle bus v NP Denali
  • průvodce
© 2020 CK Alpin Tour. Všechna práva vyhrazena. [
]
Stránky využívají systém pro cestovní kanceláře Open Travel Network
TOPlist